Summer '26 Company Vacation
Dear business partners,
Here is an overview of our upcoming company vacation period so you can plan your orders accordingly.
If you are currently working on an order or have an upcoming requirement, we encourage you to reach out to us as soon as possible so we can process everything smoothly before the break. For orders placed during the vacation period, please expect extended delivery times.
We appreciate your understanding and wish you a wonderful summer!
Warm regards,
The PLP Micos Team
| Inputs / Outputs (quantity × range) | 6× 23–46 mm |
| Grommets (type and number of used grommets) | 6× rubber grommet ø 50 mm |
| Ingress Protection | IP55 |
| Impact Protection | IK10 |
| Material | painted AlMg3 |
| Color | light gray RAL 7035 |
| Dimensions (H × W × D) | 1,347 × 930 × 490 mm |
| Weight | 49 kg |
| Environment | outdoor |
| Number of Splices | 1–12 13–24 25–48 49–72 73–96 97–144 145–288 289–576 577–864 865 and more |
| Number of Connectors | 1–12 13–24 25–48 49–72 73–96 97–144 145–288 289–576 577–864 865 and more |
| Connector Type | LC SC |
| 854T.65/000XF | 19″ Rack FDHM 19″ 24U |
The 19″ Rack FDHM 19″ 24U is designed to store passive technology into a 19″ frame with capacity of 24U. A cable management for a uniform patch cord length of 4 m is included. The capacity is up to 1,728 SC or 3,456 LC connectors using the Fiber Optic Patch Panel UHD ORMP. The rack can be used as a larger distribution point for all types of networks.
You might also like